Klinika estetickej medicíny
a plastickej chirurgie
Krása v rukách profesionálov.

Modelácia prs (Mammaplastika)

  • Vylepšuje alebo navracia prsníkom pôvodný tvar
  • Spevňuje, vyplňuje a vyzdvihuje poprsie
  • Zlepšuje harmóniu tela aj vlastné sebavedomie
  • Všetky zákroky sú garantované uznávanými odborníkmi u nás aj v zahraničí, plastickým chirurgom primárom MUDr. Martin Molitor, Ph. D. a jeho tímom skúsenych lekárov

Mammaplastika, alebo modelácia prsníkov, je operácia, ktorá zdokonaľuje poklesnuté a ochabnuté poprsie a navracia prsiam pôvodný tvar. Keď je klientka spokojná s celkovou veľkosťou poprsia , ale chce riešiť len úpravu celkového tvaru poprsia , kde je prianím celkové po vytiahnutie, spevnenie, vyplnenie a celkové zlepšenie tvaru ovisnutých prsníkov či kvality kože. Pri takejto modelácii zostáva objem prsníkov rovnaký, upravuje sa jedine tvar. Avšak často je možné na prianie klientky súčasne vykonať tiež zmenšenie prsníkov, poprípade zmenšenie veľkých prsných dvorcov.

Dôvody, prečo sa mení tvar prsníkov, môžu byť rôzne, najčastejšie ku zmenám tvaru dochádza hlavne po pôrode a kojení, hormonálnych zmenách, ale tiež pri väčšej redukcii váhy. Môžu však vzniknúť tiež ako vývojové vady alebo po chorobe.

zobraziť viac

Pri augmentačnej mammaplastike alebo liftingu prsníkov sa upravuje a odstraňuje prebytok kože (pokiaľ sa súčasne vykonáva aj zmenšenie prsníkov, redukuje tiež časť mliečnej žlazy). Variant takéhoto liftingu poprsia je niekoľko a závisia na stupni poklesu a veľkosti poprsia. Na tom samom a na výbere vhodného individuálneho postupu, potom tiež závisí veľkosť a smer jazvičky, ktorá po takom liftingu prsníkov môže zostať. Tieto jazvičky v podobe tenkých čiarok môžu zostať okolo prsného dvorca, alebo viesť od prsného dvorca dole k podprsnej ryhe alebo môžu byť vedené v podprsnej ryhe. Všetko závisí na rozsahu modelácie.

Samotný operačný zákrok sa vykonáva po predchádzajúcom komplexnom predoperačnom vyšetrení v celkovej anestézii a trvá podľa rozsahu a náročnosti asi 2 hodiny. Následná hospitalizácia trvá 1 až 2 dni.

Dokonalú a ucelenú predstavu o výslednom efekte a konkrétnych možnostiach vo Vašom prípade s Vami radi preberú naši špecialisti na osobnej a nezáväznej konzultácii priamo na Klinike YES VISAGE v Prahe, Brne, Ostrave alebo v Bratislave.

Na tento i ostatné zákroky je možnosť využiť splátkové financovanie, ktoré ide vybaviť na počkanie priamo na recepcii Kliniky YES VISAGE.

Objednať nezáväznú konzultáciu

Certifikáty a ocenenia

TUV LekariOnline.cz FDA Estheticon Platinum 2013 ISAPS IPRAS UEMS Patient Safety First ISPRES Česká lékařská společnost J.E.Purkyně Česká lékařská komora

Kde nás nájdete

Praha 2
ESTETICKÁ MEDICÍNA

Mánesova 28
Praha 2 - Vinohrady
120 00
info@yesvisage.cz
+420 227 777 777

viac informácií

Praha 5
PLASTICKÁ CHIRURGIA

K Sopce 30
Praha 5
150 00
plastika@yesvisage.cz
+420 227 777 777

viac informácií

Brno
Kleinův palác

Náměstí Svobody 15
Brno
602 00
brno@yesvisage.cz
+420 227 777 777

viac informácií

Ostrava

Smetanovo náměstí 7
Ostrava 1
702 00
ostrava@yesvisage.cz
+420 227 777 777

viac informácií

Bratislava

Michalská 9
Bratislava
811 01
bratislava@yesvisage.sk
+421 02/208 777 77

viac informácií