Klinika estetickej medicíny
a plastickej chirurgie
Krása v rukách profesionálov.

Preventívne vyšetrenie a odstraňovanie znamienok

  • Preventívne vyšetrenie môže včas odhaliť rakovinové bujnenie
  • Rýchlo a bezbolestne
  • Stav znamienok hodnotia skúsení odborníci
  • Pohodlie súkromnej ​​kliniky a bez dlhého čakania
  • Sledovanie a vyhodnocovanie stavu znamienok v čase

Znamienka spravidla nebývajú nebezpečné, napriek tomu je dôležité v rámci prevencie sledovať ich stav. Žiaľ, aj znamienka, ktoré pôvodne vznikli nezhubným bujnením sa neskôr môžu stať rizikovými. Každá zmena znamienka je podozrivá a pravidelné vyšetrenia sú dôležité o to viac, ak sa u rodinných príslušníkov objavil melanóm (zhubný nádor melanocytov). Úplne bezbolestné vyšetrenie vykonáva odborný lekár pomocou dermatoskopu, ktorý znamienka vyhodnocuje s použitím obrazovej analýzy. Všetky znamienka sú evidované a pri pravidelných kontrolách je možné porovnávať prípadné zmeny. Po vyšetrení dermatoskopom lekár posúdi mieru rizika vzniku nádorových zmien kože a odporučí ďalší postup. Napríklad, či je potrebné znamienko odstrániť alebo ho ďalej sledovať. Podozrivé nálezy sa vyšetrujú na histológii. Na Klinike YES VISAGE vždy odstraňujeme znamienka maximálne šetrne pomocou moderných technológií tak, aby došlo len k minimálnemu alebo žiadnemu zjazveniu.

Ak je rakovina kože zistená už v počiatočnom štádiu, to znamená do hrúbky 1 mm, následné odstránenie znamienka väčšinou vedie k úplnému vyliečeniu pacientov.

Pravidelné preventívne prehliadky dermatológom by mal každý absolvovať raz ročne - ideálne na jeseň t.j. po väčšej expozícii UV žiarenia cez leto, ak lekár neurčí inak.

Kliniky YES VISAGE v Prahe, Brne, Ostrave alebo Bratislave disponujú najširšou a komplexnou ponukou zákrokov. Konkrétne alternatívy zákroku, cenový plán a dokonalú ucelenú predstavu o výslednom efekte s vami preberie podľa vašich požiadaviek a možností náš profesionálny tím špecialistov a lekárov na osobnej nezáväznej konzultácii.

Objednať nezáväznú konzultáciu

Preventívne vyšetrenie a odstraňovanie znamienok

Certifikáty a ocenenia

TUV LekariOnline.cz FDA Estheticon Platinum 2013 ISAPS IPRAS UEMS Patient Safety First ISPRES Česká lékařská společnost J.E.Purkyně Česká lékařská komora

Kde nás nájdete

Praha 2
ESTETICKÁ MEDICÍNA

Mánesova 28
Praha 2 - Vinohrady
120 00
info@yesvisage.cz
+420 227 777 777

viac informácií

Praha 5
PLASTICKÁ CHIRURGIA

K Sopce 30
Praha 5
150 00
plastika@yesvisage.cz
+420 227 777 777

viac informácií

Brno
Kleinův palác

Náměstí Svobody 15
Brno
602 00
brno@yesvisage.cz
+420 227 777 777

viac informácií

Ostrava

Smetanovo náměstí 7
Ostrava 1
702 00
ostrava@yesvisage.cz
+420 227 777 777

viac informácií

Bratislava

Michalská 9
Bratislava
811 01
bratislava@yesvisage.sk
+421 02/208 777 77

viac informácií