Klinika estetickej medicíny
a plastickej chirurgie
Krása v rukách profesionálov.

Operácia očných viečok

  • Odstránenie vačkov pod očami a padajúcich, ovisnutých viečok
  • Odstránenie tukových prolapsov
  • Moderná a precízna operačná technika
  • Bez nutnosti celkovej anestéze
  • Obmedzenie tvorby jaziev
  • Obmedzenie krvácavosti pri zákroku
  • Obmedzenie modrín a podliatin
  • Rýchle hojenie
  • Časová nenáročnosť
  • Všetky zákroky sú garantované uznávanými odborníkmi u nás aj v zahraničí, plastickým chirurgom primárom MUDr. Martin Molitor, Ph. D. a jeho tímom skúsených lekárov.

Padajúce viečka, prevísajúca koža a tukové vačky v okolí očí sú častým problémom, ktorý sa s pribúdajúcim vekom týka mnoho ľudí. Ideálnym riešením je úprava viečok (redukcia prebytočnej kože) alebo blepharoplastika. Mnoho ľudí má však obavy z komplikácií alebo z viditeľných jaziev, ktoré by sa len ťažko hojili. Tieto obavy sú však na Klinike YES VISAGE úplne bezpredmetné nielen preto, že disponujeme najmodernejšími prístrojmi a technológiami a individuálnym spôsobom predoperačnej a pooperačnej liečby, ale tiež preto, že máme tú česť spolupracovať s uznávanými odborníkmi u nás a zahraničí.

Využívame s úspechom najmodernejšiu techniku umožňujúcu uskutočniť úpravu viečok v omnoho kratšom časovom intervale, iba v miestnom znecitlivení (lokálnej anestéze) s obmedzením viditeľných jaziev. Pri precízne vykonanom zákroku minimalizujeme riziká, obmedzujeme krvácanie, predchádzame pooperačnej bolestivosti, opuchom či podliatinám a zároveň nastupuje rýchle hojenie. Zákrok je zároveň iba ambulantný a časovo nenáročný.

Na želanie možno horné aj dolné viečka upraviť behom jedného zákroku, vždy záleží na posúdení a rozhodnutí skúseného lekára. Vďaka individuálnemu prístupu k liečbe klienta sa skracuje doba hojenia. Problematikou viečok sa zaoberáme ucelene a všetky korekcie vykonávame s plným rešpektom k prirodzenej anatómii funkcií a fyziológii očných viečok, oka a slzných orgánov. Optimálnu korektívnu metódu volíme s ohľadom na všetky tieto atribúty.

Samotná korekcia viečok má nielen význam estetický, ale aj funkčný, keď pri odstránení kožných prebytkov a tukových vačkov dochádza k ľahšiemu pohybu viečok a drobné svaly okolo očí sú menej zaťažované. Korekciou viečok možno odstrániť tiež slzenie očí či zhoršené videnie spôsobujúce bolesti hlavy, náchylnosť očí k únave a k spontánnym opuchom.

Priebeh zákroku

Ako problém vzniká?

Koža v oblasti horných a dolných viečok je mimicky mimoriadne zaťažená a navyše najtenšia z celého tela. K veľmi poznateľným prejavom starnutia tu preto dochádza pomerne skoro, oproti iným oblastiam tváre. Tvoria sa vejáriky vrások na viečkach a v oblasti vonkajších kútikov, vznikajú kožné nadbytky až previsy, prevažne na horných viečkach. Nad vnútornými kútikmi očí a na dolných viečkach potom vzniká výrazné vyklenutie známe ako „vačky pod očami“ spôsobené zospodu tlačiacimi tukovými vačkami na ochabujúci kruhový očný sval a uvoľnenú kožu.

Ako zákrok prebieha?

Pri dolných viečkach sa odstraňujú vejáriky vrások a zospodu tlačiace tukové vačky, ktoré spôsobujú vyklenutie a zmenu tvaru v danej oblasti. V ošetrenej oblasti tak dochádza k odstráneniu vačkov pod očami, vyhladeniu vrások, napnutiu viečka a mladšiemu vzhľadu partie okolo očí. Pri horných viečkach, kde obvykle dominujú značné kožné nadbytky až previsy a vyklenutia nad vonkajšímimi kútikmi, sa po aplikácii lokálneho anestetika pod kožou horného viečka resekuje vopred presne vymeraný prebytočný pruh kože a vykonáva sa korekcia kruhového očného svalu pre zlepšenie kontúry vonkajšej polovičky horného viečka. Výsledkom je opäť mladistvejší vzhľad a jasné očné kontúry. Táto metóda je tiež aplikovaná aj po vrodených asymetriách alebo po úrazoch.

Elektromagnetická vlna Pellevé

Pokiaľ máte iba mierne poklesnuté viečka, to ešte nemusí nutne znamenať chirurgický zákrok. Úplne neinvazívnou možnosťou pri poklesnutých viečkach je Elektromagnetická vlna Pellevé. Tá dokáže omladiť očné okolie, pozdvihnúť viečka, upraviť polohu obočia, napnúť čelo a zbaviť tak tvár podmračeného a staršieho výrazu.

Na tento aj ostatné zákroky možno využiť možnosť splátkového financovania s 0 % navýšením a to už od 20 € mesačne. Všetko je možné jednoducho vybaviť na počkanie, priamo na recepciách Kliniky YES VISAGE.

Kliniky YES VISAGE v Prahe, Brne, Ostrave alebo Bratislave disponujú najširšou a komplexnou ponukou zákrokov. Konkrétne alternatívy zákroku, cenový plán a dokonalú ucelenú predstavu o výslednom efekte s vami preberie podľa vašich požiadaviek a možností náš profesionálny tím špecialistov a lekárov na osobnej nezáväznej konzultácii.

Objednať nezáväznú konzultáciu

Operácia očných viečok

Certifikáty a ocenenia

TUV LekariOnline.cz FDA Estheticon Platinum 2013 ISAPS IPRAS UEMS Patient Safety First ISPRES Česká lékařská společnost J.E.Purkyně Česká lékařská komora

Najväčší klinika

0+
spokojných klientov ročne

0+
profesionálnych služieb

0
lekáru

0
pobočiek

Extra výhody

Odvoz domov
Odvoz domov
Splátky a platby
Splátky a platby
Vernostný program
Vernostný program
Osobné konzultácie
Osobné konzultácie
Online konzultácie
Online konzultácie
Lekári na telefóne
Lekári na telefóne
Komplexnosť
Komplexnosť
All-inclusive
All-inclusive
Ubytovanie
Ubytovanie
Bezpečnosť
Bezpečnosť
Profesionalita
Profesionalita
Kvalitné materiály
Kvalitné materiály
Dostupnost
Dostupnost
WI-FI
WI-FI
Asistencia sestry
Asistencia sestry
AJ, NJ, RU, FR
AJ, NJ, RU, FR

Kde nás nájdete

Praha 2
ESTETICKÁ MEDICÍNA

Mánesova 28
Praha 2 - Vinohrady
120 00
info@yesvisage.cz
+420 227 777 777

viac informácií

Praha 5
PLASTICKÁ CHIRURGIA

K Sopce 30
Praha 5
150 00
info@yesvisage.cz
+420 227 777 777

viac informácií

Brno
Kleinův palác

Náměstí Svobody 15
Brno
602 00
brno@yesvisage.cz
+420 227 777 777

viac informácií

Ostrava

Smetanovo náměstí 7
Ostrava 1
702 00
ostrava@yesvisage.cz
+420 227 777 777

viac informácií

Bratislava

Michalská 9
Bratislava
811 01
bratislava@yesvisage.sk
+421 02/208 777 77

viac informácií