Klinika estetickej medicíny
a plastickej chirurgie
Krása v rukách profesionálov.
Miniabdominoplastika

Mini plastika brucha

  • Upravuje nepriaznivé zmeny kontúry brušnej oblasti
  • Odstraňuje prebytočnú povolenú kožu a kožné previsy
  • Spevňuje pokožku brucha
  • Spevňuje a upravuje rozostúpené a povolené brušné svaly (diastáza)
  • Zlepšuje harmóniu tela aj vlastné sebavedomie
  • Všetky zákroky sú garantované uznávanými odborníkmi u nás aj v zahraničí, plastickým chirurgom primárom MUDr. Martin Molitor, Ph. D. a jeho tímom skúsenych lekárov.

Klinika YES VISAGE ponúka a vykonáva široké spektrum modernej plastiky brucha v závislosti od anatómie klienta a rozsahu problematickej oblasti.

Typy abdominoplastiky:

  • Miniabdominoplastika
  • Abdominoplastika
  • Lipoabdominoplastika
  • Všetky druhy plastiky brucha je možné vykonať vrátane sutury diastázy (úpravy rozostúpených priamych brušných svalov)

zobraziť viac

Miniabdominoplastika je menšou polovičnou verzou plastickej operácie brucha (abdominoplastiky) pretože sa jedná len o chirurgickú korekciu oblasti podbruška alebo nadbruška, kedy hranica je oblasť pupku. Je riešením u žien, ktoré majú brušnú stenu povolenú kvôli opakovaným pôrodom, alebo u klientov po výraznom schudnutí, kedy okrem tuku je problémom ešte aj previsnutá koža. Problém výraznejšie previsnutého brucha nedokáže vyriešiť ani diéta, ani cvičenie, ale len odstránenie tuku chirurgický rez.

Dolná miniabdominoplastika

Tento zákrok je častejší, pretože nie vždy je potrebné vypínať kožu celého brucha. Upravuje len problematickú dolnú polovicu brucha, kedy horná časť nad pupkom nemá kožné nadbytky, je pevná a kvalitná, alebo je tu len väčšia vrstva podkožného tuku. Keď sú nadbytky kože a podkožia lokalizované iba pod pupkom, túto časť odstraňujeme a zároveň v prípade zoslabnutej svaloviny či rozostúpených brušných svalov (diastázy) túto oblasť chirurgicky upravíme. Pretože nie je nutné korigovať hornú časť brucha nad pupkom, je výkon kratší a nie je nutné vykonať ani transpozičný - presun pupku. Rez je vedený nízko v pod brušku a výsledná jazva je tým pádom menšia a je možné ju ľahšie skryť spodným prádlom.

Horná miniabdominoplastika

Je vykonávaná hornej časti brucha v prípade, že je koža v oblasti nad pupkom uvoľnená a vyťahaná, zatiaľ čo podbruško je pevné, bez nutnej korekcie. V takomto prípade je rez vedený v pod prsníkovej ryhe, kde sa schovaná aj výsledná jazva. Opäť je možné okrem odstránenia kožného prebytku zároveň upraviť aj rozostúpené brušné svaly.

Priebeh zákroku a výsledky

U oboch typov je nutná hospitalizácia zvyčajne 1 deň. Veľmi často sa miniabdominoplastika kombinuje s liposukciou, kedy sa horná polovica brucha a oblasť okolo pupka odsaje a dolná polovica sa vypne. Odstráni sa nadbytok kože aj podkožného tukového tkaniva.

Pri správnej indikácii má miniabdominoplastika veľmi pekné výsledky so skutočne efektívnou zmenou postavy, čo vedie tiež k výraznému nabitiu sebavedomia. V závislosti na životný štýl klienta sú výsledky miniabdominoplastiky dlhodobé až trvalé. Avšak nie je možné zabrániť prejavom starnutia ani zmenám spôsobeným ďalšími výraznými výkyvmi hmotnosti. Po miniabdominoplastike môže byť žena bez akýchkoľvek problémov tehotná a podstúpiť akýkoľvek pôrod.

Dokonalú a ucelenú predstavu o výslednom efekte a konkrétnych možnostiach vo Vašom prípade s Vami radi preberú naši špecialisti na osobnej a nezáväznej konzultácii priamo na Klinike YES VISAGE v Prahe, Brne, Ostrave alebo v Bratislave.

Na tento i ostatné zákroky je možnosť využiť splátkové financovanie, ktoré ide vybaviť na počkanie priamo na recepcii Kliniky YES VISAGE.

Objednať nezáväznú konzultáciu

Priebeh zákroku a výsledky

Certifikáty a ocenenia

TUV LekariOnline.cz FDA Estheticon Platinum 2013 ISAPS IPRAS UEMS Patient Safety First ISPRES Česká lékařská společnost J.E.Purkyně Česká lékařská komora

Kde nás nájdete

Praha 2
ESTETICKÁ MEDICÍNA

Mánesova 28
Praha 2 - Vinohrady
120 00
info@yesvisage.cz
+420 227 777 777

viac informácií

Praha 5
PLASTICKÁ CHIRURGIA

K Sopce 30
Praha 5
150 00
plastika@yesvisage.cz
+420 227 777 777

viac informácií

Brno
Kleinův palác

Náměstí Svobody 15
Brno
602 00
brno@yesvisage.cz
+420 227 777 777

viac informácií

Ostrava

Smetanovo náměstí 7
Ostrava 1
702 00
ostrava@yesvisage.cz
+420 227 777 777

viac informácií

Bratislava

Michalská 9
Bratislava
811 01
bratislava@yesvisage.sk
+421 02/208 777 77

viac informácií