Potešte darčekovým poukazom s bonusom až 220 EUR alebo produktami pre vašu krásu vás aj vašich blízkych. Viac tu na e-shope

Kŕčové žily (varixy) a ich moderné odstránenie

 • Ponúkame všetky najmodernejšie dostupné riešenia umožňujúce špecializáciu na modernú liečbu kŕčových žíl vo všetkých štádiách
 • Citlivé, rýchle a efektívne riešenie
 • Minimálne zaťaženie a rekonvalescencia
 • Zákroky sú garantované uznávaným odborníkom u nás aj v zahraničí, cievnym chirurgom doc. MUDr. Peterom Balážom, Ph.D., FEBS, MHA a angiológom MUDr. Silviou Adámkovou.
 • LETNÉ ZĽAVY až 15 %! Exkluzívne na žily. Zľava platná iba pre zákrok, ktorý prebehne v termíne 1.7.2022 – 31.10.2022

Varixy, širokou verejnosťou známe ako kŕčové žily, vznikajú často vďaka rodinnej dispozícii, ale k ich rozvoju prispieva aj spôsob života a práce. Ide o prejav žilovej nedostatočnosti postihujúci najviac povrchový žilový systém dolných končatín. Vplyv majú nielen po stránke estetickej, ale aj zdravotnej.

Kŕčové žily dolných končatín rozdeľujeme podľa veľkosti:

Metličkovité žilky (pavučinovité varixy) - jedná sa o drobné červené žilky s priemerom pod 1 mm 
Retikulárne varixy - rozšírené modré žilky s priemerom 2-3 mm 
Kmeňové varixy - veľké rozšírené žily, ktoré už vystupujú nad povrch kože a dosahujú priemerom až niekoľko desiatok milimetrov.

Hlavným príznakom, udávaným väčšinou chorých v štádiu kmeňových varixov sú kŕče v nohách a výrazná žilová kresba. Na kŕčové žily trpí každá tretia žena a každý štvrtý muž. Aj keď v počiatočnom štádiu kŕčové žily nemusia klienta okrem estetického hľadiska nijako obmedzovať, progres ochorenia môže v konečnom štádiu spôsobovať závažné zdravotné komplikácie vrátane trombózy žíl, vzniku vredov predkolenia a pľúcnej embólie

zobraziť viac

Na Klinike YES VISAGE ponúkame všetky v súčasnosti dostupné najmodernejšie ambulantné i operačné metódy a techniky, ktoré nám tak umožňujú špecializovať sa na modernú liečbu kŕčových žíl vo všetkých štádiách - od nepatrných metličkových a retikulárnych varixov až po rozvinuté ochorenie so silnými a vinutými kmeňovými kŕčovými žilami. Aktuálne Klinika YES VISAGE poskytuje tiež jedinečnú novinku v SR - metódu VenaSeal, ktorá využíva tesniaci mechanizmus v podobe žilového lepidla.

Zastarané operačné riešenie tzv. Stripping (na starších klinikách, poisťovniach, štátnych zariadeniach) je veľmi invazívne, bolestivé, vyžaduje dlhý pobyt v nemocnici a dlhú dobu zotavenia. Je tiež sprevádzané krvácaním a vznikom jaziev. Preto je veľmi dôležité zvoliť s rozvahou kliniku a špecialistu, ktorý vie riešiť túto problematiku komplexne, má bohaté teoretické a praktické skúsenosti s najmodernejšími metódami a technológiami, ktoré sú šetrné a nevyžadujú náročnú rekonvalescenciu.


Naši špecialisti dosahujú dlhodobých kvalitných výsledkov a poskytujú starostlivosť v celom rozsahu možností liečby. Objednajte si osobnú a nezáväznú konzultáciu obsahujúcu klinické a ultrasonografické vyšetrenie, na základe ktorého, vedia naši špecialisti Kliniky YES VISAGE v Prahe, Brne Ostrave alebo Bratislave odporučiť najvhodnejší postup liečby zaručujúci citlivé a rýchle riešenie s minimalizovaným zaťažením a rekonvalescenciou. Drvivá väčšina zákrokov je vykonávaná iba ambulantne, kedy po zákroku sa možno ihneď vrátiť k bežným aktivitám.

Liečba kŕčových žíl

V liečbe kmeňových varixov ponúkame našim klientom najmodernejšie miniinvazívne metódy. V porovnávacích štúdiách sa ukázalo, že klienti, ktorí podstúpili tieto miniinvazívne procedúry, sa vrátili k normálnym aktivitám významne rýchlejšie, než pacienti, ktorí podstúpili klasickú žilovú operáciu v nemocnici.

V liečbe metličkovitých a retikulárnych varixov ponúkame našim klientom:

 • Sklerotizáciu roztokom (a)
 • Sklerotizáciu penou (a)
 • Laseroterapiu (b)

K liečbe kmeňových varixov:

 • Rádiofrekvenčné odstránenie (c)
 • Laserové odstránenie (d)
 • Metódu Clarivein (e)
 • Miniflebektómiu (f)
 • Metódu VenaSeal (g)

zobraziť viac

(a) Sklerotizácia je metóda, pri ktorej sa do rozšírených povrchových žiliek pomocou tenkej ihly vstrekuje roztok, sklerotizačná látka Aetoxysklerol, spôsobujúci jej zničenie. Vďaka roztoku obsahujúcemu anestetikum je aplikácia nebolestivá. Po zákroku sa dá ihneď vrátiť k bežným aktivitám.

(b) Laseroterapia je metóda fototermolýzy, pri ktorej sa deštrukcia rozšírenej žilky s priemerom do 1.5 mm vykonáva aplikáciou laserového lúča pomocou diódového lasera. Zákrok sa vykonáva v ambulantnom režime. Nie je tu nutná kompresia pančuchami. Tento zákrok je možné kombinovať so sklerotizáciou alebo ako doplnkový výkon po ošetrení kmeňových kŕčových žíl. Po zákroku sa dá ihneď vrátiť k bežným aktivitám.

(c) Odstránenie kŕčových žíl rádiofrekvenčným vláknom. Endovenózny zákrok rádiofrekvenčným vláknom je v súčasnosti najmodernejší a veľmi populárny minimálne invazívny spôsob liečby kmeňových varixov. Do kŕčovej žily sa z vpichu zavádza optické rádiofrekvenčné vlákno. Celá poškodená žila sa postupne zataví a potom sa samovoľne vstrebe. Takýto zákrok je nielen účinný, ale hlavne veľmi šetrný. Odstraňuje iba poškodené úseky žíl a nevznikajú tu nevzhľadné jazvy. Zákrok je bezbolestný, vykonávaný len v lokálnom znecitlivení a nie je tu potrebná ani hospitalizácia. Po zákroku sa dá ihneď vrátiť k bežným aktivitám.

(d) Laserové odstránenie. Jedná sa podobne ako u rádiofrekvenčnej metódy o endovenózny zákrok, kedy je do žily zavedené malým vpichom vlákno diódového lasera. Po aplikácii laserovej energie je žila postupne uzavretá a telo ju vstrebá. Po zákroku sa dá ihneď vrátiť k bežným aktivitám.

(e) Metóda CLARIVEIN, patrí tiež medzi najmodernejšie a odborne sa označuje ako mechanochemická ablácia (MOCA). Po lokálnom znecitlivení miesta vpichu sa pod ultrazvukovou kontrolou žila zvnútra mechanicky naruší a pomocou sklerotizačnej látky sa stiahne a zanikne. Výkon je bezbolestný, počas tohto výkonu nie je potreba tumescenčnej ani celkovej anestézie. Po zákroku sa dá ihneď vrátiť k bežným aktivitám.

(f) Miniflebektómia (chirurgické odstránenie žíl) je metóda odstránenia bočných kŕčových žíl z malých rezov pomocou špeciálneho inštrumentária. Flebektómia sa používa, ak sú varixy natoľko objemné, že ich nemožno ošetriť skleroterapiou alebo sa nedá očakávať ich vymiznutie po rádiofrekvenčnom, laserovom alebo mechanochemickom odstránení.

(g) Metóda VenaSeal je jednoduchá, rýchla a efektívna metóda, ktorá využíva tesniaci mechanizmus v podobe žilového lepidla. Počas liečby tak nevznikajú nové kozmetické problémy. Riziko infekcie je v prípade tejto metódy tiež úplne minimálne. Liečba kŕčových žíl metódou VenaSeal vás nevyradí z bežného života. Operácia trvá iba 20 minút a ihneď po jej skončení sa môžete vrátiť k svojim každodenným aktivitám.

Vznik a prejavy

Ako vznikajú kŕčové žily

Kŕčové žily sú civilizačným ochorením. Žily dolných končatín, na rozdiel od tepien, obsahujú vo svojom priebehu chlopne, ktoré zároveň s činnosťou svalov umožňujú návrat krvi späť smerom k srdcu, proti pôsobiacej gravitácii. Pokiaľ dôjde k oslabeniu žilnej steny a jej roztiahnutiu, žilové chlopne sa prestanú ľahko zatvárať a krv začína v dolných končatinách stagnovať. Žily sa tak začínajú ešte viac rozťahovať, stávajú sa vinutými a vznikajú až kmeňové varixy.

Prejavy kŕčových žíl

Okrem estetického hľadiska bývajú sprievodným javom aj kŕče nôh - odtiaľ ľudový názov kŕčové žily. Medzi ďalšie príznaky patria bolesti nôh, svalová slabosť, pocity mravčenia. Pri zanedbaní starostlivosti však môže dôjsť aj ku komplikáciám ako je napr. zápal povrchového žilového systému, v krajných prípadoch potom rozvoj kožných zmien až vredu predkolenia. Dôsledkom môže byť vznik krvnej zrazeniny (trombózy), ktorá aj keď výnimočne, môže spôsobiť pľúcnu embóliu (krvná zrazenina sa z postihnutej žily uvoľní a doputuje krvným obehom až do pľúc).

Kliniky YES VISAGE v Prahe, Brne, Ostrave alebo Bratislave disponujú najširšou a komplexnou ponukou zákrokov. Konkrétne alternatívy zákroku, cenový plán a dokonalú ucelenú predstavu o výslednom efekte s vami preberie podľa vašich požiadaviek a možností náš profesionálny tím špecialistov a lekárov na osobnej nezáväznej konzultácii.

Objednať nezáväznú konzultáciu

Kŕčové žily (varixy) a ich moderné odstránenie

Najdôveryhodnejšia značka

Certifikáty a ocenenia

NEJDŮVĚRYHODNĚJŠÍ ZNAČKA ROKU TUV LekariOnline.cz FDA Estheticon Platinum 2013 ISAPS IPRAS UEMS Patient Safety First ISPRES Česká lékařská společnost J.E.Purkyně Česká lékařská komora

Najväčšia klinika

0+
spokojných klientov ročne

0+
profesionálnych služieb

0
lekárov

0
pobočiek

Extra výhody

Splátky a platby
Splátky a platby
Vernostný program
Vernostný program
Osobné konzultácie
Osobné konzultácie
Lekári na telefóne
Lekári na telefóne
Komplexnosť
Komplexnosť
All-inclusive
All-inclusive
Ubytovanie
Ubytovanie
Bezpečnosť
Bezpečnosť
Profesionalita
Profesionalita
Kvalitné materiály
Kvalitné materiály
Dostupnost
Dostupnost
Asistencia sestry
Asistencia sestry
Občerstvenie zdarma
Občerstvenie zdarma

Kde nás nájdete

Praha 2
KOMPLEX CHURCHILL II.

Italská 69
Praha 2
120 00
info@yesvisage.cz
+420 227 777 777

viac informácií

Praha 5
VOLCANO KOMPLEX

K Sopce 30
Praha 5
150 00
info@yesvisage.cz
+420 227 777 777

viac informácií

Brno
Kleinův palác

Náměstí Svobody 15
Brno
602 00
brno@yesvisage.cz
+420 227 777 777

viac informácií

Ostrava
Obmedzenia prevádzky

Ohľadom termínov a objednávok prosím najskôr volajte alebo píšte.

ostrava@yesvisage.cz
+420 227 777 777

viac informácií

Bratislava
 

Gajova 2
Bratislava
811 09
bratislava@yesvisage.sk
+421 2/208 777 77

viac informácií