Klinika estetickej medicíny
a plastickej chirurgie
Krása v rukách profesionálov.
Vitamín C

Vitamín C - infúzna terapia pre naštartovanie imunity

  • Klinicky preukázané pozitívne účinky na organizmus
  • Výrazné posilnenie imunitného systému
  • Účinná prevencia zdravia
  • Rýchla, jednoduchá a nenáročná aplikácia
  • Násobne vyššia a účinnejšia koncentrácia, než je možné docieliť potravou
  • Pozitívne liečivé účinky pri liečbe infekcií, rakoviny a ďalších ochorení a porúch
  • Prevencia pri únave, stresu či fyzickej záťaži
  • Vhodné pre všetkých bez obmedzenia

Vitamín C je silný antioxidant, ktorý je veľmi dôležitý pre normálny priebeh nášho organizmu s preukázanými pozitívnymi účinkami na náš imunitný systém. Ľudský organizmus si ho však nedokáže vytvoriť a je tak odkázaný na jeho príjem v určitých potravinách, predovšetkým v ovocí a zelenine. Tento príjem je určite dôležitý, avšak väčšinou nedostatočné. 

Pri akejkoľvek zvýšenej psychickej alebo fyzickej záťaži, strese, pri ochoreniach alebo pri akútnych a chronických zápalových či nádorových ochoreniach dochádza k značnému zvýšeniu spotreby tohto vitamínu. Vnútro žilovým podaním možno túto spotrebu efektívne kompenzovať, pretože vitamín C tak môže dosiahnuť oveľa vyšší, teda potrebné úrovne v krvi, čoho podaním ústami nedá docieliť. Preventívne podávanie vitamín C infúznu cestou potom výrazne posilňuje imunitný systém nášho tela. Jedná sa o prevenciu zdravia, ktorá je bez bolesti, bez námahy a zaberie len pol hodiny u čítanie časopisu či odpočinku.

zobraziť viac

Význam vitamínu C pre organizmus

Vitamín C alebo kyselina askorbová má pre človeka životne zásadný význam. Je silný antioxidant a je dôležitý pre normálny priebeh biochemických reakcií, napr. Podporuje detoxikačné reakcie v pečeni, tvorbu kolagénu, vstrebávanie železa, metabolizmus tukov, atď. Vitamín C plní najmä antioxidačné úlohu pri oxidatívnym stresu, ktorý vzniká vďaka každodennému stresu, zo znečisteného ovzdušia , zo zlej životosprávy a pod. Vitamín C predovšetkým tiež podporuje celkovú imunitu. Vo farmakologických dávkach má potom proti nádorový účinok. Nedostatok vitamínu C sa prejavuje predovšetkým srdcovo-cievnymi ťažkosťami, poruchami hojenie rán, zníženou toleranciou stresu, narušenou funkciou imunity, zvýšenú vnímavosťou k bakteriálnym a vírusovým infekciám a ďalšími patologickými stavmi. Aj jeho menej výrazný nedostatok predstavuje rizikový faktor vzniku chronických zápalových a onkologických ochorení.

Priebeh aplikácie

Aplikácia prebieha iv toxicitou, teda jednoduchým vpichom, a postupným odkvapkávaním vitamínu C v jeho tekutej forme. Celá terapia trvá 30 až 45 minút pri čítaní časopisu alebo pri relaxácii. Ihneď po terapii sa možno vrátiť k akejkoľvek činnosti bez žiadneho obmedzenia. Vitamínová terapia je využívaná jednak ako prevencia a jednak ako liečivá terapia pri ochoreniach alebo pri fyzickej či psychickej záťaži.

Odporúčané dávkovanie:

  • Prevencia: 1 až 4 infúzie v dávkovaní po týždni. Preventívne kôry sú v závislosti na životnom štýle odporúčané kedykoľvek v priebehu celého roka, ale predovšetkým potom v obdobiach so zvýšeným výskytom ochorení ako je jeseň alebo jar.
  • Terapie pri ochoreniach: 1 infúzia v dávkovaní 2 až 3x týždenne po dobu 1 až 3 mesiacov, podľa závažnosti ochorenia.

Ďalšie informácie

Prečo aplikovať infúziu miesto podania vitamínu C ústami?

Vyššia ako fyziologické koncentrácie vit. C nemožno dosiahnuť pri podaní vitamínu C ústami či bežnú potravou vďaka obmedzeným transportným možnostiam v čreve. Takto je možné docieliť v krvi len nízke koncentrácie vitamínu C, ktorá postačuje na zaistenie len bežným (fyziologických), nie však preventívnych a liečivých účinkov (protiinfekčné, protizápalových, protinádorových). Pre dosiahnutie liečivých účinkov vitamínu C je nutné vytvoriť v krvi takmer 15x vyššiu koncentráciu, čo je možné dokázať len pri jeho intravenóznom podaní. Vnútro žilovo možno podať aj nárazové vysoké, gramové dávky. Vitamínom C sa nedá predávkovať. Jeho metabolity, teda čo telo nespotrebuje, sa vylučujú (prevažne močom). Pozitívny vplyv podávaní vysokých dávok vitamínu C ako liečba pre pacientov s rakovinou bol študovaný už od roku 1970, škótsky chirurg Ewan Cameron v spolupráci s nositeľom Nobelovej ceny chemikom Linus Carl Pauling študoval prínos C-vitamínové terapia v klinických štúdiách u pacientov s rakovinou medzi rokmi 1970 a 1980. Prieskumy zdravotníkov a klinické štúdie v posledných rokoch ukázali, že vysoké dávky vitamínu C sú často efektívne podávané pacientom pri liečbe infekcií, únave alebo rakovine (vrátane rakoviny prsníka).

Pre koho je terapia vhodná?

Lebo vitamín C pôsobí ako prevencia a posilňovač nášho imunitného systému, je vhodný pre všetky. Najmä potom pre každého, kto má zvýšenú spotrebu vitamínu C, teda pre tých, ktorí trpia únavou či zníženou schopnosťou koncentrácie, silnú tvorbou vrások, kto má stres, psychickú záťaž či fyzickú námahu (vrátane športu), psychické poruchy, opakované infekcie (chrípky, angíny, nádchu, kašeľ, zápaly pľúc, atď.), alergie, metabolický syndróm (obezita, vysoký krvný tlak, cukrovka), kŕčové žily, krehkosť ciev, reumatické choroby charakterizované napr. bolesťami kĺbov, autoimunitné ochorenia (reumatoidná artritída, Crohnova choroba atď. ) alebo nádorové ochorenia (v akomkoľvek štádiu). Rovnako tak je vhodný pre tých, ktorí sa dlhšiu dobu stravujú nevyvážene, fajčí, žijú v strese, aj pre starších 65 rokov.

Kliniky YES VISAGE v Prahe, Brne, Ostrave alebo Bratislave disponujú najširšou a komplexnou ponukou zákrokov. Konkrétne alternatívy zákroku, cenový plán a dokonalú ucelenú predstavu o výslednom efekte s vami preberie podľa vašich požiadaviek a možností náš profesionálny tím špecialistov a lekárov na osobnej nezáväznej konzultácii.

Objednať nezáväznú konzultáciu

Vitamín CVitamín CCertifikáty a ocenenia

TUV LekariOnline.cz FDA Estheticon Platinum 2013 ISAPS IPRAS UEMS Patient Safety First ISPRES Česká lékařská společnost J.E.Purkyně Česká lékařská komora

Kde nás nájdete

Praha 2
ESTETICKÁ MEDICÍNA

Mánesova 28
Praha 2 - Vinohrady
120 00
info@yesvisage.cz
+420 227 777 777

viac informácií

Praha 5
PLASTICKÁ CHIRURGIA

K Sopce 30
Praha 5
150 00
plastika@yesvisage.cz
+420 227 777 777

viac informácií

Brno
Kleinův palác

Náměstí Svobody 15
Brno
602 00
brno@yesvisage.cz
+420 227 777 777

viac informácií

Ostrava

Smetanovo náměstí 7
Ostrava 1
702 00
ostrava@yesvisage.cz
+420 227 777 777

viac informácií

Bratislava

Michalská 9
Bratislava
811 01
bratislava@yesvisage.sk
+421 02/208 777 77

viac informácií