Potešte darčekovým poukazom s bonusom až 220 EUR alebo produktami pre vašu krásu vás aj vašich blízkych. Viac tu na e-shope

Vitamín C

Vitamín C - infúzna terapia pre naštartovanie imunity

  • Klinicky preukázané pozitívne účinky na organizmus
  • Výrazné posilnenie imunitného systému
  • Účinná prevencia zdravia
  • Rýchla, jednoduchá a nenáročná aplikácia
  • Násobne vyššia a účinnejšia koncentrácia, než je možné docieliť stravou
  • Pozitívne liečivé účinky pri liečbe infekcií a ďalších ochorení a porúch
  • Prevencia pri únave, strese či fyzickej záťaži
  • Vhodné pre všetkých bez obmedzenia

Vitamín C je silný antioxidant, ktorý je veľmi dôležitý pre normálny chod nášho organizmu s preukázanými pozitívnymi účinkami na náš imunitný systém. Ľudský organizmus si ho však nedokáže vytvoriť a je tak odkázaný na jeho príjem v určitých potravinách, predovšetkým v ovocí a zelenine. Tento príjem je určite dôležitý, avšak väčšinou nedostačujúcí.

Pri akejkoľvek zvýšenej psychickej alebo fyzickej záťaži, strese, pri ochoreniach alebo pri akútnych a chronických zápalových či nádorových ochoreniach dochádza k značnému zvýšeniu spotreby tohto vitamínu. Intravenóznym podaním možno túto spotrebu efektívne kompenzovať, pretože vitamín C tak môže dosiahnuť oveľa vyššiu, teda potrebnú úroveň v krvi, keďže podaním ústami sa nedá docieliť. Preventívne podávanie vitamínu C infúznou cestou potom výrazne posilňuje imunitný systém nášho tela. Jedná sa o prevenciu zdravia, ktorá je bez bolesti, bez námahy a zaberie len pol hodinu pri čítaní časopisu či odpočinku.

zobrazit více

Význam Vitamínu C pre človeka

Vitamín C alebo kyselina askorbová má pre človeka životne zásadný význam. Je silný antioxidant a je dôležitý pre normálny priebeh biochemických reakcií, napr. podporuje detoxikačné reakcie v pečeni, tvorbu kolagénu, vstrebávanie železa, metabolizmus tukov, atď. Vitamín C plní najmä antioxidačnú úlohu pri oxidatívnom strese, ktorý vzniká kvôli každodennému stresu, zo znečisteného ovzdušia, zo zlej životosprávy a pod. Vitamín C predovšetkým podporuje celkovú imunitu. Vo farmakologických dávkach má potom protinádorový účinok. Nedostatok vitamínu C sa prejavuje predovšetkým srdcovo-cievnymi ťažkosťami, poruchami hojenia rán, zníženou toleranciou stresu, narušenou funkciou imunity, zvýšenou vnímavosťou k bakteriálnym a vírusovým infekciám a ďalšími patologickými stavmi. Aj jeho menej výrazný nedostatok predstavuje rizikový faktor vzniku chronických zápalových a onkologických ochorení.

Ako prebieha aplikácia?

Aplikácia prebieha intravenóznym podaním, teda jednoduchým vpichom, a postupným odkvapkávaním vitamínu C v jeho tekutej forme. Celá terapia trvá 30 až 45 minút pri čítaní časopisu alebo pri relaxácii. Ihneď po terapii sa možno vrátiť k akejkoľvek činnosti bez žiadneho obmedzenia. Vitamínová terapia je využívaná jednak ako prevencia a jednak ako liečivá terapia pri ochoreniach alebo pri fyzickej či psychickej záťaži.

Doporučené dávkovanie:

  • Prevencia: 1 až 4 infúzie v dávkovaní po týždni. Preventívne kôry sú v závislosti na životnom štýle odporúčané kedykoľvek v priebehu celého roka, ale predovšetkým potom v obdobiach so zvýšeným výskytom ochorení, ako je jeseň či jar.
  • Terapia pri ochoreniach: 1 infúzia v dávkovaní 2 až 3x týždenne po dobu 1 až 3 mesiacov, podľa závažnosti ochorenia.

Ďalšie informácie

Prečo aplikovať infúziu miesto podania ústami?

Vyššiu, ako fyziologickú koncentráciu vitamínu C nemožno dosiahnuť pri podaní vitamínu C ústami či bežnú stravou vďaka obmedzeným transportným možnostiam v čreve. Takto je možné docieliť v krvi len nízke koncentrácie vitamínu C, ktorá postačuje na zaistenie len bežných (fyziologických), nie však preventívnych a liečivých účinkov (protiinfekčných, protizápalových, protinádorových). Pre dosiahnutie liečivých účinkov vitamínu C je nutné vytvoriť v krvi takmer 15x vyššiu koncentráciu, čo je možné dokázať len pri jeho intravenóznom podaní. Vnútrožilovo možno podať aj nárazovo vysoko- gramové dávky. Vitamínom C sa nedá predávkovať. Jeho metabolity, teda to, čo telo nespotrebuje, sa vylučuje (prevažne močom).

Pre koho je terapia vhodná?

Keďže vitamín C pôsobí ako prevencia a posilňovač nášho imunitného systému, je vhodný pre všetkých. Najmä pre ľudí, ktorí majú zvýšenú spotrebu vitamínu C, teda pre tých, ktorí trpia únavou či zníženou schopnosťou koncentrácie, silnú tvorbu vrások, ktorí majú stres, psychickú záťaž či fyzickú námahu (vrátane športu), psychické poruchy, opakované infekcie (chrípky, angíny, nádchu, kašeľ, zápaly pľúc atď.), alergie, metabolický syndróm (obezitu, vysoký krvný tlak, cukrovku), kŕčové žily, krehkosť ciev, reumatické ochorenia charakterizované napr. bolesťami kĺbov, autoimunitné ochorenia (reumatoidná artritída, Crohnova choroba atď.). Rovnako tak je vhodný pre tých, ktorí sa dlhšiu dobu stravujú nevyvážene, fajčia, žijú v strese a tiež pre osoby staršie ako 65 rokov.

Kliniky YES VISAGE v Praze, Brně Ostravě nebo Bratislavě disponují nejširší a komplexní nabídkou zákroků. Konkrétní alternativy zákroku, cenový plán a dokonalou ucelenou představu o výsledném efektu s vámi probere individuálně na míru dle vašich požadavků a možností náš profesionální tým specialistů a lékařů na osobní nezávazné konzultaci.

Objednat nezávaznou konzultaci

Vitamín C - infúzna terapia pre naštartovanie imunity

Najdôveryhodnejšia značka

Certifikáty a ocenenia

NEJDŮVĚRYHODNĚJŠÍ ZNAČKA ROKU TUV LekariOnline.cz FDA Estheticon Platinum 2013 ISAPS IPRAS UEMS Patient Safety First ISPRES Česká lékařská společnost J.E.Purkyně Česká lékařská komora

Najväčšia klinika

0+
spokojných klientov ročne

0+
profesionálnych služieb

0
lekárov

0
pobočiek

Extra výhody

Splátky a platby
Splátky a platby
Vernostný program
Vernostný program
Osobné konzultácie
Osobné konzultácie
Lekári na telefóne
Lekári na telefóne
Komplexnosť
Komplexnosť
All-inclusive
All-inclusive
Ubytovanie
Ubytovanie
Bezpečnosť
Bezpečnosť
Profesionalita
Profesionalita
Kvalitné materiály
Kvalitné materiály
Dostupnost
Dostupnost
Asistencia sestry
Asistencia sestry
Občerstvenie zdarma
Občerstvenie zdarma

Kde nás nájdete

Praha 2
KOMPLEX CHURCHILL II.

Italská 69
Praha 2
120 00
info@yesvisage.cz
+420 227 777 777

viac informácií

Praha 5
VOLCANO KOMPLEX

K Sopce 30
Praha 5
150 00
info@yesvisage.cz
+420 227 777 777

viac informácií

Brno
Kleinův palác

Náměstí Svobody 15
Brno
602 00
brno@yesvisage.cz
+420 227 777 777

viac informácií

Ostrava
Obmedzenia prevádzky

Ohľadom termínov a objednávok prosím najskôr volajte alebo píšte.

ostrava@yesvisage.cz
+420 227 777 777

viac informácií

Bratislava
 

Gajova 2
Bratislava
811 09
bratislava@yesvisage.sk
+421 2/208 777 77

viac informácií