Potešte darčekovým poukazom s bonusom až 220 EUR alebo produktami pre vašu krásu vás aj vašich blízkych. Viac tu na e-shope

Vyhladenie vrások - Botulotoxin

 • Omladzuje pokožku, ktorá je potom viditeľne uvoľnenejšia,
 • Odstraňuje alebo výrazne znižuje intenzitu vrások,
 • Veľmi rýchly ambulantný zákrok,
 • Bez nutnosti chirurgického riešenia a anestézi,
 • Bez nutnosti rekonvalescencie,
 • Opakovaním sa účinok predlžuje

Botulotoxín sa používa v medicíne ako liečebný prostriedok. V estetickej dermatológii sa roztok Botulotoxínu typu A v kozmetickej forme vo veľkej miere využíva k odstráneniu mimických vrások, najmä medzi obočím pri koreňa nosa, v okolí očí najmä pri vonkajších očných kútikoch a na čele. Dá sa použiť aj na niektoré typy vrások na krku. Dokáže odstrániť aj pomarančovú kožu na brade, zdvíha kútiky úst, znižuje líniu úsmevu, ktorý odhaľuje ďasná. Dokáže odstrániť aj nadmerné potenie najmä podpazušia či dlaní. Voči botulotoxínu vzniklo veľa predsudkov vďaka zlej terminológii verejnosti a neodbornej aplikácii. Lekári Kliniky YES VISAGE sú skúsení profesionáli, ktorí garantujú, že aplikácia botulotoxínu dodá tvári odpočinutý a mladistvý vzhľad, nie stŕpnutý či udivený výraz.

zobraziť viac

Najčastejšie použitie a miesta aplikácie na tvári

 • Botox sa používa na odstránenie mimických vrások. Najčastejšou aplikáciou je odstránenie vodorovných vrások na čele.
 • Ďalším žiadaným miestom úpravy je tzv. Glabela, teda vráska medzi obočím pri koreni nosa, ktorá sa výrazne objavuje pri zamračení.
 • Vrásky v okolí očí, najmä vo vonkajších očných kútikoch. Medzi príčiny týchto vrások patrí hlavne vek a pôsobenie slnečného žiarenia.
 • Botulotoxín možno použiť aj na niektoré typy vrások na krku.
 • Dokáže odstrániť aj pomarančovú kožu na brade.
 • V oblasti úst sa botulotoxín používa pri zvýšenej kontrakcii hornej pery a vie zdvihnúť poklesnuté kútiky úst.
 • Botulotoxín možno úspešne využiť tiež k úpravám niektorých drobných asymetrií tváre, vie znížiť líniu úsmevu, ktorý odhaľuje ďasná.
 • Na tele je potom hojne využívaný aj na odstránenie nadmerného potenia, najmä v podpazuší či na dlaniach.

Najčastejšie otázky

Ako funguje botulotoxín?

Kozmetická forma botulotoxínu typu A používaná v estetickej medicíne je asi 1000x zriedená netoxická látka. Samotný účinok spočíva v uvoľnení svalu, ktorý pôsobí priamo na príčinu vrások, teda na svalovú činnosť. Aplikáciou veľmi malej dávky botulotoxínu do svalu sa dočasne preruší nervovo svalový prenos vzruchu a dôjde k požadovanému svalovému uvoľneniu a vyhladeniu vrásky a nežiaducej mimiky, tým sa tiež zamedzí ďalšiemu prehlbovaniu vrások. Časom ale účinok ustupuje a dochádza k opätovnej inervácie svalu. Účinok je teda reverzibilný, nie je na stálo.

Ako zákrok prebieha?

Jedná sa o ambulantný zákrok, trvajúci niekoľko minút. Vlastná aplikácia zaberie 5 - 10 minút. Aplikuje sa tenkou ihlou (tkz. Inzulínkou) pod kožu do príslušnej oblasti. Samotné injekčné podanie nie je výrazne bolestivé, dalo by sa prirovnať ku štipnutiu, je však možné ho vykonať aj v miestnom znecitlivení. Ihneď po zákroku môže byť koža v mieste vpichu málo začervenalá a toto začervenanie však po niekoľkých minútach zmizne. Ihneď po zákroku je možné sa vrátiť do bežného života.

Pre koho je botulotoxín vhodný?

Botulotoxín je vhodný pre ženy aj mužov od 18 do 65 rokov. Napriek tomu, že štúdie alebo sledovanie o škodlivosti na plod neexistujú, nie je vhodný pri tehotenstve, ani pre kojace ženy.

Aký je výsledok po aplikácii?

Botulotoxín funguje rovnako u žien ako aj u mužov. Úplný výsledok sa prejaví za 3 až 6 dní. Pokožka je potom viditeľne uvoľnenejšia, vrásky buď zmiznú, alebo sú menej hlboké.

Ako dlho vyhladenie vydrží?

Účinky botulotoxínu po prvej aplikácii odoznejú zhruba po 3 až 6 mesiacoch. To je doba, ktorú naše telo potrebuje na obnovenie nervových vlákien. Pri ďalších aplikáciách môže vydržať aj 9 až 12 mesiacov. Čím častejšie sa látka aplikuje, tým dlhšie účinok vydrží.

Kliniky YES VISAGE v Prahe, Brne, Ostrave alebo Bratislave disponujú najširšou a komplexnou ponukou zákrokov. Konkrétne alternatívy zákroku, cenový plán a dokonalú ucelenú predstavu o výslednom efekte s vami preberie podľa vašich požiadaviek a možností náš profesionálny tím špecialistov a lekárov na osobnej nezáväznej konzultácii.

Objednať nezáväznú konzultáciu

Vyhladenie vrások - Botulotoxin

Najdôveryhodnejšia značka

Certifikáty a ocenenia

NEJDŮVĚRYHODNĚJŠÍ ZNAČKA ROKU TUV LekariOnline.cz FDA Estheticon Platinum 2013 ISAPS IPRAS UEMS Patient Safety First ISPRES Česká lékařská společnost J.E.Purkyně Česká lékařská komora

Najväčšia klinika

0+
spokojných klientov ročne

0+
profesionálnych služieb

0
lekárov

0
pobočiek

Extra výhody

Splátky a platby
Splátky a platby
Vernostný program
Vernostný program
Osobné konzultácie
Osobné konzultácie
Lekári na telefóne
Lekári na telefóne
Komplexnosť
Komplexnosť
All-inclusive
All-inclusive
Ubytovanie
Ubytovanie
Bezpečnosť
Bezpečnosť
Profesionalita
Profesionalita
Kvalitné materiály
Kvalitné materiály
Dostupnost
Dostupnost
Asistencia sestry
Asistencia sestry
Občerstvenie zdarma
Občerstvenie zdarma

Kde nás nájdete

Praha 2
KOMPLEX CHURCHILL II.

Italská 69
Praha 2
120 00
info@yesvisage.cz
+420 227 777 777

viac informácií

Praha 5
VOLCANO KOMPLEX

K Sopce 30
Praha 5
150 00
info@yesvisage.cz
+420 227 777 777

viac informácií

Brno
Kleinův palác

Náměstí Svobody 15
Brno
602 00
brno@yesvisage.cz
+420 227 777 777

viac informácií

Ostrava
Obmedzenia prevádzky

Ohľadom termínov a objednávok prosím najskôr volajte alebo píšte.

ostrava@yesvisage.cz
+420 227 777 777

viac informácií

Bratislava
 

Gajova 2
Bratislava
811 09
bratislava@yesvisage.sk
+421 2/208 777 77

viac informácií